Front-end vs Back-end розробник: що з цього та як обрати? Школа ІТ професій Powercode Academy

У широкому значенні розробка бекенда застосовується Вакансія Middle/Middle+ Backend Developer для будь-яких сервісів, що містять програмно-апаратну частину. Таким чином, розробник Backend займається створенням тієї частини, яку користувач не бачить, але яка забезпечує основні функції системи. При цьому backend-розробка є динамічною галуззю, яка постійно розвивається.

Відмінності бекенд від фронтенд

що повинен знати Backend розробник

Уяви сайт із продуманою навігацією, плавними анімаціями, інтерактивними елементами та зрозумілим меню. Виглядає класно, але на ньому неможливо щось купити або навіть зареєструватися. Фронтенд без бекенду нагадує круту тачку, у якої порожньо під капотом. Backend розробнику корисно володіти однією або кількома мовами програмування, такими як Java, Python, Node.js або PHP. Кожна з цих мов має свої особливості та застосовується в різних сферах розробки. Але складність у тому, що потрібно налагодити синхронну роботу всього механізму.

Frontend розробник Vs. Backend Developer

Бекенд - це серверна сторона будь-якого сайту або програми, яка відповідає за все, що насправді відбувається, але ви не бачите цього на екранах. Тому він й називається Back-end, адже це як би задня, прихована сторона програмних продуктів. Відправляйте резюме і приєднуйтесь до нашої іт команди. Клієнтська частина, тобто те, що бачить користувач, візуальний контент, інтерактивна взаємодія з користувачем, це створює Frontend розробник. Внутрішня частина, Backend – це те, що забезпечує роботу з даними, основну логіку та отримання необхідної інформації для подальшого відображення та обробки на UI.

Хто такий Backend розробник

Але на початку кар’єри цими питаннями не потрібно перейматися. З часом вам стане зрозуміло, в якому напрямку потрібно рухатися саме вам. Нещодавно ми розповідали про особливості професії Front-end розробника – спеціаліста, який займається створенням клієнтської частини сайту. Але не менш важливою є професія Back-end розробника, про яку й поговоримо в цій публікації.

Що робить Backend розробник

Вони відповідають за обробку запитів, роботу з базами даних, розробку API, забезпечення безпеки та ефективності роботи додатків. Без них неможливо уявити функціонування багатьох веб-сайтів, мобільних додатків та інших програмних продуктів. Крім того, backend-розробник взаємодіє з іншими членами команди розробки, як-от дизайнери, тестувальники та проектні менеджери. Він може обговорювати вимоги та деталі реалізації з дизайнерами, щоб переконатися, що користувацький інтерфейс відповідає функціональності. Також він може співпрацювати з тестувальниками для перевірки функціональності та продуктивності серверної частини програми.

Він дає змогу створювати сайти за допомогою готових шаблонів і візуального редактора. Однак, якщо ви хочете розробляти більш складні та налаштовувані веб-додатки, що вимагають програмування на більш глибокому рівні, то варто звернути увагу на вивчення програмування. Це дасть вам більшу гнучкість і можливість створювати унікальні та просунуті веб-рішення. Крім того, сьогодні є безліч можливостей для вивчення веб-розробки самостійно. Безліч безкоштовних відеоуроків, лекцій та інших матеріалів доступні онлайн.

Кар’єрний розвиток для бекенда

На курсах вам зможуть дати базові знання, а, найголовніше, вірний вектор розвитку за професією. Це заощадить ваш час (можливо навіть роки), які ви б витратили на самостійне навчання. Практикуйтеся якомога частіше, працюйте над реальними проєктами, вчіться постійно та шукайте ментора або спільноту для обміну досвідом.

  • Я займаюсь саме розробкою серверної частини програми, опрацюванням і збереженням даних, інтеграцією з іншими сервісами.
  • Для розробки невеликого інтернет-магазину не потрібно високого рівня знань, досить розбиратися в HTML, писати на PHP, розбиратися в роботі сервісу.
  • Тепер ти знаєш, що входить в обов’язки Backend-розробника.
  • Добрий досвід роботи з Linux надзвичайно допомагає в адмініструванні серверів.
  • Матеріали із позначенням Iміджева інформація розміщено на правах реклами.

Якщо бекенд-розробник захоче займатися чат-ботами, може створити власний “тестовий” бот. Заповніть, якщо ви не проти, щоб ми могли зв'язатись у випадку потреби. Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей. Перейдіть до своєї поштової скриньки, щоб підтвердити підписку.

Senior Frontend-розробник може отримувати $3500 і вище. Далі можна поступово поглиблювати свої знання в інших технологіях і інструментах. Покращуючи свій рівень, ви можете претендувати на вищу зарплату. А з переваг – багато цікавих проектів, цікаві таски, затребуваний напрям”, – каже PHP Developer компанії Ekreative Петро Кулибаба.

що повинен знати Backend розробник

Іншими словами, backend-розробка - це отримання інформації, її запис в базу і повернення даних на сайт, де вони будуть представлені користувачеві засобами Frontend. Класичні етапи росту розробника — Trainee, Junior, Middle, Senior і Lead. Медіани зарплат для цих позицій можна дізнатися, переглянувши актуальні вакансії або дослідження на спеціалізованих ресурсах, наприклад на DOU. Взагалі, бек-енд розробники мають вміти якісно кодувати, керувати серверним середовищем та усувати несправності в процесі розробки. Навіть улюблена справа, яка приносить моральне та матеріальне задоволення, може згодом втомити фізично та емоційно.

що повинен знати Backend розробник

Саме він пише код для сервера, який забезпечує обробку, зберігання та доступ до даних. Від якісного серверного коду залежить коректність роботи всіх клієнтських програм та сайтів. Кар’єрний шлях Back-end спеціаліста цілком стандартний. На шляху від Trainee до Lead’а доведеться побувати Джуніором, Мідлом та Сеньйором. Зарплати на всіх етапах росту відрізнятимуться від компанії до компанії, а також від складності проєктів, знання англійської мови та інших факторів.

Для цього сервер вашого сайту звертатиметься до сервера Google, і звернення це відбуватиметься саме за допомогою API. Бекенд – основа всіх основ для будь-якого інтернет-ресурсу. Навіть якщо ви придумаєте та реалізуєте гарну картинку, вона не працюватиме сама по собі, адже в ній немає основної частини функціонала. У попередній статті ми розповіли, що таке фронтенд, сьогодні ми допоможемо вам розібратися з бекендом й зрозуміти, що це та як працює. Це допоможе вам краще розуміти всі процеси під час розробки програмного забезпечення для вашого бізнесу.

Коли ви станете досвідченим, можна буде трішки розслабитись і не поглиблювати свої знання, а розширювати їх. Для цього раджу почитати «Книгу шифрів» Саймона Сингха. Back-End розробник має слідкувати за тим, щоб веб-сайт маштабувався і міг добре функціонувати навіть при великих навантаженнях. Ще бек-енд розробники відповідають за зберігання даних, і для цього потрібно добре знати систему безпеки та відповідності даних.

Він повинен зверстати макет, а також впровадити скрипти для створення і поліпшення функціональності програми для користувача. Веб-розробником можна стати як з університетською освітою, так і без неї. Хоча диплом у галузі інформаційних технологій або комп’ютерних наук може бути корисним під час пошуку роботи, більшу роль відіграють навички та практичний досвід. Frontend розробник – це фахівець, який займається розробкою інтерфейсів. Він повинен володіти не тільки технічними навичками, на кшталт знання frontend мов (HTML, CSS, JavaScript), а й почуттям стилю, розумінням принципів UX/UI дизайну. Його завдання – зробити так, щоб сайт або застосунок були не тільки функціональними, а й привабливими для користувача.

Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/